Przejdź do treści

Odprawa celna eksportowa

Informacja na temat procedur uproszczonych w miejscu wyznaczonym

W praktyce odprawa celna eksportowa w wyznaczonym przez Was miejscu wygląda następująco: Auto przyjeżdża bezpośrednio do Państwa firmy. Jako upoważniony przedstawiciel w Waszym imieniu robimy odprawę celną eksportowej.

dokumenty celne eksport

W przypadku eksportu auto jest u Was ładowane. Po załadunku w wyznaczonym miejscu w Waszej firmie oczekuje na dokonanie przez nas odprawy celnej eksportowej. Po przesłaniu do nas dokumentów (faktur, specyfikacji, dokumentów przewozowych itp.) mailem lub fax-em w imieniu Waszej firmy robimy zgłoszenie celne i zgłaszamy towar do odprawy celnej eksportowej. Po dokonaniu odprawy celnej i zwolnieniu towaru przesyłamy do Was mailem wywozowy dokument towarzyszący, który należy przekazać kierowcy. Po tych czynnościach auto może jechać do Waszego klienta.

Korzyści z korzystania uproszczonej procedury eksportowej:

  • Odprawa celnych w miejscu wybranym przez przedsiębiorcę zamiast w oddziale celnym – oszczędność czasu i kosztów transportu.
  • Odprawa celna bez funkcjonariuszy celnych – wszelkie formalności dokonują upoważnieni pracownicy Agencji Celnej NOTOM.
  • Możliwość realizacji procedur celnych po godzinach pracy Urzędu Celnego.
  • Szybsze zwolnienie środka transportu.

NOTOM to doświadczona agencja celna, która oferuje kompleksową obsługę w zakresie cła, VAT i innych podatków związanych z importem i eksportem towarów.

Dzięki NOTOM będziesz mógł skupić się na swojej działalności, a agencja zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z transportem i odprawą celno-skarbową towarów. Zaufaj NOTOM i zyskaj pewność, że Twoje przesyłki są przetwarzane profesjonalnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami i bezpiecznie dostarczone na miejsce przeznaczenia.

Jesteś zainteresowany przeprowadzeniem uproszczonej odprawy celnej eksportowej?

Zapraszamy do kontaktu!